Półka z książkami

Chłopackie czytanki

Freud powiedział, że kobieta zazdrości facetom penisa. Według mnie trochę bzdura, z penisem same kłopoty – począwszy od nogawki (prawa, lewa), po utrzymaniu go w dyscyplinie. Osobiście wiec czego jak czego ale penisa facetom nie zazdroszczę.  Tego co zazdroszczę chłopakom najbardziej to prostoty w myśleniu, męskiej przyjaźni i miłości do piłki nożnej. My kobiety strasznie dużo kombinujemy, analizujemy, komplikujemy w efekcie. Po 30 ponad latach osobiście jestem czasem zmęczona sama sobą, tą gonitwą myśli, którą zrozumie tylko inna baba.

Chyba właśnie dlatego ostatnio lubię książki chłopackie – nie mylić z książkami dla chłopaków, chodź wykluczyć nie można że z myślą o nich powstały. Czuje wtedy trochę jakby uchylony został rąbek tajemnicy na temat tego co chłopacy robią, kiedy my dziewczyny nie patrzymy.

IMG_4944

0 0 votes
Oceń książkę:

Od literatury oczekuję zaskoczeń, wzruszeń i poruszeń. Nie zrażają mnie tematy trudne i zabawy formą literacką. Nudzą za to powtarzalne schematy, banały i romanse. Czytam głównie powieści i reportaże, przede wszystkim interesuje mnie literatura europejska, głównie polska i hiszpańska. Podczytuje czasem poezję.

Powiadomienia
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
SylwiaP
6 lat temu

Jakiś tytuł takie chłopackiej, czy chłopskiej książki na zachętę?:)

Marta
Admin
6 lat temu
Reply to  SylwiaP
Stan
Stan
7 lat temu

Miłość do piłki nożnej? Pierwsze słyszę. Chłopaki się biją.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x