Jeszcze przed wyczekiwanym urlopem jest plan, żeby trochę nadrobić zaległości w czytaniu i nieco zmniejszyć stosik książek przy łóżku.
Ja (Patrycja ) mam w planie m.in:

Złota Dama
Wydawnictwo W.A.B
Anne-Marie O’Connor, “Złota Dama” (Wydawnictwo W.A.B)
Historia jednego obrazu Gustawa Klimta, która jest pretekstem do opowiedzenia o losach jednej rodziny i powiązanych z nią osób. W tle Wiedeń w swoim najdoskonalszym i najbardziej upadłym momencie, kilka historii miłosnych, duże pieniądze i wojna, która sprawiła, że życie przestało być racjonalne.

Wydawnictwo National Geografic
Marcin Dobas, “Fotowyprawy” (Wydawnictwo National Geografic)
Ten album jest piękny. Oglądam go w wolnych chwilach i dla samych zdjeć warto już po niego sięgnąć. Zobaczymy, jak sobie radzi tekst. Idealna pozycja, aby sobie trochę pomarzyć o egzotycznych wakacyjnych destynacjach.

Łukasz Orbitowski, “Inna Dusza” (Wydawnicto Od Deski do deski, 2015)
Patrycja: Książka czeka od dawna na swoją kolej, dobrze wiec, że Marta mnie w końcu zmotywowała 😉 Czytamy obie!
Marta: Nie mogłam sobie Orbitowskiego odpuścić. Pomyślałam, że jak po kilku stronach uznam, że nie bardzo, to odłożę i zostawię temat Patrycji 🙂 Niestety (albo stety) książka fantastyczna – mocna, ciężka, ale ogromny plus za narrację. Także czytamy obie.
Co jeszcze przyniesie lipiec?
Marta:

Anna j. Dudek, “Poddaję się. Życie muzułmanek w Polsce” (Wydawnictwo PWN, 2016)
Jak zobaczyłam tę książkę, to poczułam, że bardzo chce ją przeczytać. Z muzułmanami w Polsce spotkałam się jedynie w tatarskiej wsi Bohoniki w powiecie sokólskim na Podlasiu. Piękny mały, drewniany meczet, cmentarz i tyle. Dalej długo długo nic i znowu nic. Nie mam znajomych muzułmanów, nie mieszkam w Londynie ani Nowym Jorku. Jestem wyłączana z tego kręgu kulturowego. Na swoje życzenie oczywiście. Dlatego o kobietach, które są muzułmankami i mieszkają w Polsce, zapragnęłam przeczytać. Natychmiast.

Nino Haratischwili, “Ósme życie” (Wydawnictwo Otwarte, 2016)
Anna Dziewit-Meller, którą podglądamy na BukBuk, jest ogromną fanką Gruzji. Nic, co gruzińskie nie ujdzie jej uwadze. Jak tylko zobaczyłam, że poleca książkę “Ósme życie” pomyślałam o wakacjach. Epicka powieść odkrywająca dzieje rodziny Jaszich – pełna namiętności, pełnokrwistych bohaterów i plastycznego stylu. Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie to idealna książka na wakacje. Uwaga, ma prawie 600 stron, trzeba dla niej mieć specjalne miejsce w walizce 😉

Samuel Bjork, “Sezon niewinnych” (Wydawnictwo Sonia Draga, 2016)
Żeby wakacje miały swój klimat, dobry kryminał musi być. “Thriller balansujący ba granicy wytrzymałości…Wyszukany i przerażający! Joe Nesbo ma godnego konkurenta!” – hmmm trochę się boję, ale do Norwegów mam słabość. Zaryzykuję i może nie będę miała koszmarów 😉
A! No i czytamy “Książki. Magazyn do czytania”;))