Półka z książkami

Jak żyć panie Stasiuk?

“Duchowo jesteśmy w całkowitej dupie. Życie wewnętrzne zastąpiły nam internet i zakupy”

 

Dawno już tak nie pokreśliłam książki (ołówkiem rzecz jasna!) jak przy czytaniu “Życie to jednak strata jest” czyli rozmowy Stasiuka z Dorotą Wodecką. Właściwie to mogłabym całą pokreślić. Na jedno by wyszło.

Napisać, że to dobra książka to nic nie napisać. Streścić – całkowicie bez sensu. To jest jedna z tych książek, której nie chce pożyczać absolutnie nikomu (poza Martą) – przez to kreślenie bowiem stała się już zbyt osobista.

O wszystkim tu jest po prostu. Nie ma żadnego zbędnego zdania, żadnego pitu pitu. Dziewięć rozmów na tematy i ważne i trudne. Dużo jest o śmierci i przemijaniu, o tym o co chodzi w życiu naprawdę i trochę kąśliwej oceny Polski. Jest o przyjaźni, o podróżach i o książkach. No i jest nawet o Wojaczku (i jak tu go nie kochać? 😉

Życie to jednak strata jest Andrzej Stasiuk, Dorota Wodecka Wydawnictwo Agora, Czarne

“Życie …” to jest kwintesencja filozofii Stasiuka, do której przyznam szczerze jeszcze całkiem nie dojrzałam, nie kupuję każdej idei, ale jednak całkiem sporo z tego przyswajam. Urzeka mnie prostotą i jakąś taką bezkompromisowością, a na koniec kładzie mnie na łopatki celnym strzałem prosto między oczy.

“Wszystko się dzieje raz i więcej się nie stanie, czego mięso kapitalizmu nie dostrzega, tylko tkwi w teraźniejszości, wierząc że korpo będzie trwało wiecznie.”

 

___________________________________________________________________________________________

Życie to jednak strata jest, Andrzej Stasiuk, Dorota Wodecka

Wydawnictwo Agora, Czarne 

Wywiad-rozmowa z Andrzejem Stasiukiem, o życiu, śmierci i przemijaniu, a także o innych ważnych tematach, o których w większości nie mamy czasu pomyśleć biegając za nieważnymi sprawami takimi jak praca, kasa i telewizja.

Ocena Booklove!: dla takich książek warto żyć (Wooooah!)

 

0 0 votes
Oceń książkę:

Od literatury oczekuję zaskoczeń, wzruszeń i poruszeń. Nie zrażają mnie tematy trudne i zabawy formą literacką. Nudzą za to powtarzalne schematy, banały i romanse. Czytam głównie powieści i reportaże, przede wszystkim interesuje mnie literatura europejska, głównie polska i hiszpańska. Podczytuje czasem poezję.

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x