Półka z książkami

Nieprzyzwoite 

 

To nie udaje się często. Opowiedzieć dobrze historię dojrzałego związku, miłości i niespełnionych oczekiwań. Opowiedzieć ją…czasem niedosłownie i tak plastycznie.

Małżeństwo z długim stażem w pięknym domu na Sycylii, przyjmuje do pracy Ukrainkę. Młoda dziewczyna pojawia się i natychmiast zmienia życie właścicieli. Trudno do końca powiedzieć, czy zmienia naprawdę czy tylko w głowie kobiety – żony. Jedno jest pewne. Życie tej pary już nigdy nie będzie takie samo.

„Nieprzyzwoite” Elviry Seminary to bardzo plastyczna opowieść. Raz malowana dużym pędzlem atmosfera, raz mniejszym emocjonalność bohaterów i niuanse zachowań. Rzeczy w domu nabierają dziwnej mocy dopowiadającej; wydają dźwięki, trzeszczą, ogród staje się słyszalny. Jest duszno, gorąca i lepko. Sycylia buzuję, a razem z nią domownicy. Główna bohaterka żyjąc w swoim świecie jest i jakby jej nie było. Coraz bardziej zagłębia się w swój świat.

Elvira Seminara "Nieprzyzwoite" (Wydawnictwo W.A.B, 2013)
Elvira Seminara „Nieprzyzwoite” (Wydawnictwo W.A.B, 2013)

„Seria z miotłą” wydawnictwa W.A.B  to zawsze ciekawe projekty kobiece z całego świata. Nie ma na rynku chyba lepszych propozycji dla kobiet, które nie są zainteresowane romansami. „Nieprzyzwoite” to kolejna kobieca perspektywa. Próba opisania świata, w którym umysł potrafi płatać figle, tylko dlatego, że nie potrafimy zobaczyć spraw takimi jakie są. Być może zadają taki ból, że świadomość ich zwyczajnie nie przepuszcza, a to, co zostaje, to rozmyta rzeczywistość, która staje się koszmarem.

Polecam jak zawsze „Serię z miotłą”!

 

Nasza ocena: 4 –pretekst żeby zostać w łóżku (Wrrrr) –  nasza subiektywna skala

„Nieprzyzwoite” Elvira Seminara

(Wydawnictwo W.A.B, 2013)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.