Polecamy

Nowości, na które chciałabym znaleźć czas

Ja to tu tylko zostawię. Na później. Jak już będzie tem moment przed kominkiem, z kubkiem gorącej kawy i w grubych skarpetach to ja to sobie będę powolutku podczytywać … już niedługo. Oby do świąt!

Nieprzysiadalność , Marcin Świetlicki, Rafał Księżyk
Wydawnictwo Literackie,  2017
„ja nie mam ochoty/ja to pierdolę/dziś jestem w nastroju nieprzysiadalnym” Świetlickiego kocham tylko trochę mniej niż Wojaczka. Szczególnie za jego wiersze, potem za powieści, a przede wszystkim za osobowość. Nie mogę więc odmówić sobie tej rozmowy. Zapowiada się niezła uczta. Rafał Księżyk robi najlepsze autobiograficzne rozmowy według mnie, a tym razem trafił mu się taki rozmówca, że to musi być po prostu dobre.
Księga nocnych kobiet, Marlon James, 
Wydawnictwo Literackie,  2017
Epicka, mroczna i poruszająca historia buntu na jamajskiej plantacji, który został wzniesiony przez czarne kobiety. najlepszych współczesnych powieści o niewolnictwie i drodze do wolności. Książka inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i jak zapowiada wydawca jedna z najlepszych współczesnych powieści o niewolnictwie i drodze do wolności
 Kolekcja nietypowych zdarzeń, Tom Hanks
Wydawnictwo Wielka Litera,  2017
Debiutancki zbiór opowiadań aktora, którego lubię tak sobie, ale po tej akcji z Fiatem 125p jakoś bardziej. Ciekawa jestem co ma do powiedzenia w literackiej formie. Czy to będzie bardziej liryczne czy dramatyczne, czy śmieszne czy może kiepskie. W każdym razie ciekawi mnie co ten Hanks naskrobał na tych maszynach do pisania.
Swing Time, Zadie Smith
Wydawnictwo Znak, 2017 
Po kolejnym świetnym wywiadzie z Zadie Smith w Wysokich Obcasach postanowiłam w końcu się z nią spotkać i poczytać. Zacznę od końca. Zobaczymy;-) Tym razem zapowiada się książka o przyjaźni, pasji i poszukiwaniu własnych korzeni. Wszystko w rytmie żywiołowego tańca. Dlaczego nie?
Jak zawsze, Zygmunt Miłoszewski
Wydawnictwo WAB, 2017
Mam mieszane uczucia co do tej książki. Czekałam na kolejny wciągający kryminał, a tu mi się jakaś tragikomedia, romans zapowiada?! No ale skoro już tyle czekałam to zajrzę do środka i zobaczę co tam autor wymyślił w tej materii. Tylko proszę, niech to będzie dobre! 😉
Szadź, Igor Brejdygant
Wydawnictwo Marginesy
Skoro więc Miłoszewski mnie wystawił, to sprawdzę „Szadź”. Nowy kryminał Igora Brejdyganta, o psychopacie, który wybiera dziewczyny, osacza je i zabija powoli, delektując się ich cierpieniem.
W roli głównej kobieta – komisarz, która próbuje go dorwać i uchronić kolejne ofiary. Brrrrr zapowiada się mrocznie i makabrycznie. Lubię to? A sprawdzę!

Od literatury oczekuję zaskoczeń, wzruszeń i poruszeń. Nie zrażają mnie tematy trudne i zabawy formą literacką. Nudzą za to powtarzalne schematy, banały i romanse. Czytam głównie powieści i reportaże, przede wszystkim interesuje mnie literatura europejska, głównie polska i hiszpańska. Podczytuje czasem poezję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.