Powieść,  Półka z książkami

A gdzie my w ogóle lecimy?

„Spędź z Tamarą 200 stron i zobacz, jak obrzydliwe może być, kiedy stracisz nad wszystkim kontrolę…napisała Marta w poście „Czy leci z nami pilot”.

No to spędziłam i … muszę przyznać moja droga M., że się trochę umęczyłam. Co prawda czyta się dobrze, językowo jest też całkiem nieźle i zabawnie, tylko chyba zabrakło mi trochę jakiegoś sensu.

Strona po stronie z zegarmistrzowska niemal  cierpliwością zanurzałam się razem z główną bohaterką w tym seksualno-narkotycznym szambie, w nadziei, że dopłynę do jakieś ciekawej puenty.  Po 100 stronach wiedziałam już że nic z tego, że nie dopłynę nigdzie.

Być może to wina Pilcha, który mistrzowsko wprowadził mnie w świat alkoholowego delirium, a może to kwestia zbyt dużej ilości przeczytanych reportaży z wódką w tle, ale ja po prostu nie kupuje Tamary Mortus. Nie wierze w jej istnienie. Ona jest dla mnie jakimś fejkowym profilem na Facebooku, a jej przygody to zbiór poweekendowych opowieści pracowników korporacji na warszawskim Mordorze, które mam wrażenie już gdzieś słyszałam.

Dobra powieść alkoholowa to taka, po której czujesz w ustach smak dobrej wódki. Po „Nocnych zwierzętach” nie ma żadnego posmaku. Tylko kac.

 

alkohol, nocne zwierzęta, książki, czytania
„Nocne zwierzęta” Patrycja Pustkowiak

 

Od literatury oczekuję zaskoczeń, wzruszeń i poruszeń. Nie zrażają mnie tematy trudne i zabawy formą literacką. Nudzą za to powtarzalne schematy, banały i romanse. Czytam głównie powieści i reportaże, przede wszystkim interesuje mnie literatura europejska, głównie polska i hiszpańska. Podczytuje czasem poezję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.