Półka z książkami

Pochłonąć „Okularnika”

Katarzyna Bonda „Pochłaniaczem” wparowała w moje życie i już w nim została. Czekałam na „Okularnika” i zastanawiałam się, jaki będzie. Jest dobry, nawet lepszy niż się spodziewałam.

Nasza kochana Sasza Załuska – profilerka z „Pochłaniacza” i  nie ma, co ukrywać niezłe ziółko, – jest w „Okularniku” w świetnej formie. Bezbłędnie pakuje w kłopoty i nie daje się nudzić sobie ani swojemu otoczeniu.

Rzecz dzieje się w „Hajnówce”, do której Załuska trafia, chcąc załatwić swoje sprawy. Swoje tajemnicze sprawy znane nam z „Pochłaniacza”. Mała, niepozorna miejscowość z dnia na dzień zamienia się gigantyczną plątaninę zdarzeń, w której przeszłość szczerzy zęby, gryzie i nie zamierza puścić. Niezłe kombo, muszę przyznać. Jest nie tylko kryminalnie, ale też społecznie. Katarzyna Bonda poszła szeroko i dała nam coś więcej niż kryminał. Historia polsko białoruskich relacji, pogrom wsi w czasie wojny, władza rodem z PRL, zaplątane relacje i czaszki, które trafiają do komendy nader często, jak na niedużą Hajnówkę. Bonda jest niezłą obserwatorką polskiej rzeczywistości i podobnie jak Zygmunt Miłoszewski, świetnie kreśli obrazy postaci.

I ta Sasza Załuska! To jest jedna z moich ulubionych bohaterek. Swobodnie porusza się w męskim świecie, ale w środku jest delikatna jak mała kaczuszka, która zakochuje się i ma niesamowitą wręcz intuicję. Nie jest jednak Tomb Raider, przez co znajduje się na wyciągnięcie ręki, a nawet małego palca.

Jeżeli chcecie tylko czytać na wakacjach koniecznie zabierzecie ze sobą „Okularnika” Katarzyny Bondy. Jeżeli zamierzacie spędzać aktywnie czas, zostawcie go sobie na jesień. Jeszcze schrzani wam urlop jak Patrycji  w zeszłym roku  „Pochłaniacz” 😉  >>> Jak Katarzyna Bonda zepsuła mi urlop

 

Katarzyna Bonda "Okularnik"
Katarzyna Bonda „Okularnik”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Bonda „Okularnik”

Wydawnictwo Muza (2015)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.