Kryminał,  Półka z książkami

Sezon niewinnych

Do polecanych przez wydawnictwa książek podchodzę już z rezerwą. Szczególnie, kiedy sprawa dotyczy kryminałów. Świetny, zaskakujący, wyrafinowany, bestseller – znajdujemy w opisie każdej nowej pozycji tego gatunku. Nie zawsze te piękne słowa gwarantują jednak jakość. Kryminały dobrze się sprzedają, a wydawcy – co zrozumiałe –  chcą na nich zarobić. Każdy więc będzie jeszcze lepszy i jeszcze bardziej zaskakujący. W rzeczywistości bywa jednak całkiem odwrotnie.

Wydawnictwo Sonia Draga nie odpuszcza, trzyma poziom i wydaje porządne kryminały. “Sezon niewinnych” Samuela Bjørka do nich należy. Chociaż na okładce znowu groźnie zachęcające opisy i dość odważna informacja: “Strzeż się Joe Nesbo! Masz konkurenta!”, tym razem mogę Wam potwierdzić, że zawartość jest znakomita.

Samuel Bjørk "Sezon niewinnych" (Wydawnictwo Sonia Draga)
Samuel Bjørk “Sezon niewinnych” (Wydawnictwo Sonia Draga)

Śledczy Holger Munch i Mia Kruger, to duet, który może zatrząść światem kryminalnych książek. On spokojny, opanowany, skupiony na robocie, ciężki, tracący głowę tylko dla swojej wnuczki. Ona piekielnie zdolna, pogrążona w swojej mrocznej przeszłości, przytłoczona lękami, zamroczona lekami. Oboje spróbują odpowiedzieć na ważne pytanie, kto zabija sześciolatki i zadaje tak ogromny ból ich rodzicom. Pierwsze zabójstwo staje się preludium do kolejnych zabójstw i wyścigu z czasem. Jak pokaże śledztwo, wszystko ma z tą dwójką więcej wspólnego, niż sami przypuszczają. Ale oczywiście nic Wam nie zdradzę 😉

Trzeba przyznać, że ten nowy norweski kryminał jest bardzo dobry i co dla mnie ważne z nowymi przyciągającymi bohaterami. Podobno ma zostać wydanych 10 książek w tej serii. I to jest bardzo dobra wiadomość. Myślę, że każdy, kto czyta kryminały, będzie z tej nowej norweskiej pozycji zadowolony.

 

Samuel Bjørk "Sezon niewinnych" (Wydawnictwo Sonia Draga, 2016)
Samuel Bjørk “Sezon niewinnych” (Wydawnictwo Sonia Draga, 2016)

 

 

Samuel Bjørk “Sezon niewinnych”

Wydawnictwo Sonia Draga 2016

0 0 votes
Oceń książkę:
Powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zuza
5 lat temu

Właśnie ostatnio szukałam jakiegoś ciekawego kryminału 😉

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x