Polecamy

Skok w bok!

Niefortunnie moje plany na długi czerwcowy weekend całkowicie się zmieniły, a z szumnych zapowiedzi został tylko zakupiony bilet. Nie ma tego złego! Tym sposobem będę mogła zrobić skok w bok i zgrzeszyć na Big Book Festiwalu, który właśnie w ten weekend rozpoczyna się w Warszawie.

Tegoroczny, siódmy już festiwal tym razem odbędzie się na Starym Mokotowie w dzielnicy pisarzy – w okolicy ul. Dąbrowskiego gdzie mieści się jądro festiwalu czyli Big Book Cafe.

Edycja 2019 pod hasłem „Skok w bok” ma zachęcać do czytania książek tak po prostu i dla przyjemności, namawia do czytania tego na co mamy ochotę i rozkoszowania się tym. Bez napinki, bez zadęcia, bez lektur obowiązkowych.  O tym zapowiada się zreszta ciekawy panel z udziałem Michała Rusinka, Krzysztofa Vargi i Gai Grzegorzewskiej pt. Skok w bok! Grzeszne przyjemności z czytania.

Program w tym roku mocno kobiecy i o tematom kobiecym dużo miejsca poświęca. Ciekawe dla miłośników tych tematów mogą okazała się spotkania: Czy seks trzeba uprawiać na golasa? – rozmowa z niemiecką edukatorką Kathariną von der Gathen, Nowy duch kobiecości – spontanie z Ayọ̀bámi Adébáyọ̀, Ciało kobiety: terytorium przemocy rozmowa z Hansem Joachimem Langiem oraz Joanną Ostrowską, czy Podnieście spódnice –  z brytyjska badaczką Catherine Blackledge.

Będzie też coś dla miłośników serialu Czarnobyl HBO. Spotkanie pt. Instrukcja przetrwania – o tym, jak cały świat zafałszował tragedię w Czarnobylu, życiu w cieniu chorób i wielkiej polityki będzie mówić Kate Brown autorka książki Czarnobyl. Instrukcja przetrwania.

A także coś dla miłośników mocnych trunków – Łajdaki i łachudry czyli o tum jak się piło po wojnie, o wymiotujących inteligentach i poetach w delirce będzie opowiadać całkiem na trzeźwo (chyba;)) Sylwia Chutnik.

Big Book Festival potrwa od 21 do 23 czerwca w Warszawie. Program tu, autorzy tu

Od literatury oczekuję zaskoczeń, wzruszeń i poruszeń. Nie zrażają mnie tematy trudne i zabawy formą literacką. Nudzą za to powtarzalne schematy, banały i romanse. Czytam głównie powieści i reportaże, przede wszystkim interesuje mnie literatura europejska, głównie polska i hiszpańska. Podczytuje czasem poezję.

Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o