Polecamy

Skok w bok!

Niefortunnie moje plany na długi czerwcowy weekend całkowicie się zmieniły, a z szumnych zapowiedzi został tylko zakupiony bilet. Nie ma tego złego! Tym sposobem będę mogła zrobić skok w bok i zgrzeszyć na Big Book Festiwalu, który właśnie w ten weekend rozpoczyna się w Warszawie.

Tegoroczny, siódmy już festiwal tym razem odbędzie się na Starym Mokotowie w dzielnicy pisarzy – w okolicy ul. Dąbrowskiego gdzie mieści się jądro festiwalu czyli Big Book Cafe.

Edycja 2019 pod hasłem „Skok w bok” ma zachęcać do czytania książek tak po prostu i dla przyjemności, namawia do czytania tego na co mamy ochotę i rozkoszowania się tym. Bez napinki, bez zadęcia, bez lektur obowiązkowych.  O tym zapowiada się zreszta ciekawy panel z udziałem Michała Rusinka, Krzysztofa Vargi i Gai Grzegorzewskiej pt. Skok w bok! Grzeszne przyjemności z czytania.

Program w tym roku mocno kobiecy i o tematom kobiecym dużo miejsca poświęca. Ciekawe dla miłośników tych tematów mogą okazała się spotkania: Czy seks trzeba uprawiać na golasa? – rozmowa z niemiecką edukatorką Kathariną von der Gathen, Nowy duch kobiecości – spontanie z Ayọ̀bámi Adébáyọ̀, Ciało kobiety: terytorium przemocy rozmowa z Hansem Joachimem Langiem oraz Joanną Ostrowską, czy Podnieście spódnice –  z brytyjska badaczką Catherine Blackledge.

Będzie też coś dla miłośników serialu Czarnobyl HBO. Spotkanie pt. Instrukcja przetrwania – o tym, jak cały świat zafałszował tragedię w Czarnobylu, życiu w cieniu chorób i wielkiej polityki będzie mówić Kate Brown autorka książki Czarnobyl. Instrukcja przetrwania.

A także coś dla miłośników mocnych trunków – Łajdaki i łachudry czyli o tum jak się piło po wojnie, o wymiotujących inteligentach i poetach w delirce będzie opowiadać całkiem na trzeźwo (chyba;)) Sylwia Chutnik.

Big Book Festival potrwa od 21 do 23 czerwca w Warszawie. Program tu, autorzy tu

Od literatury oczekuję zaskoczeń, wzruszeń i poruszeń. Nie zrażają mnie tematy trudne i zabawy formą literacką. Nudzą za to powtarzalne schematy, banały i romanse. Czytam głównie powieści i reportaże, przede wszystkim interesuje mnie literatura europejska, głównie polska i hiszpańska. Podczytuje czasem poezję.

Jeden komentarz

  • Anna

    Byłam drugi raz na Big Booku w tym roku i bardzo się cieszę. Wiele ciekawych spotkań, wiele odkryć książkowych. Co prawda były też słabsze spotkania, no ale przy takiej ilości zdarza się wybrać gorzej. Ja uwielbiam takie rzeczy, bo zawsze wracam z mnóstwem książek do czytania o których bym wcześniej nie pomyślała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *