Na marginesie,  Półka z książkami

Urocze miejsce z książkami na Mokotowie

Urocza mała kawiarnia z książkami i domowym wystrojem, urządzona w dawnej Centrali Rybnej na warszawskim Mokotowie, to najnowsze centrum literackiego świata stolicy. Nietypowe formy spotkań z pisarzami, klub kolacyjny i ulubione potrawy znanych pisarzy czy niedzielna prasówka z gwiazdami dziennikarstwa to tylko niektóre pomysły jakie mają być realizowane w Big Book Cafe.

Za tym szalonym pomysłem stoją Anna Król i Paulina Wilk – pomysłodawczynie Big Book Festiwalu, a także autorki książek, które już nie raz gościły na naszym blogu (Grzebanie w szafie ze starociami, Zakochany Iwaszkiewicz , Rachunek sumienia …).

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie miejsca i pierwszy z cyklu stand upów pisarzy, czyli bardzo udana,,Moja śmierć cywilna i inne melodie” w wykonaniu Krzysztofa Vargi i Pablopavo. Panowie przez ponad godzinę zabawiali publiczność jak rasowi komicy, z tą różnica że zamiast o polityce czy świecie celebrytów nawijali o książkach, pisarzach i czytaniu kryminałów (znowu się dostało tym co je czytają eh!). Podobne stand-upy odbywać się będą co miesiąc. W zapowiedziach m.in. Michał Witkowski, Max Cegielski i Marta Guzowska.

 

 

Big Book Cafe (zdjęcia Ilona Grzywińska)

Poza ciekawymi projektami literackimi Big Book Cafe to przytulna kawiarnia, bardzo mokotowska w klimacie. Dla spragnionych kawy i książek czeka kilkadziesiąt kolorowych krzeseł, przestronny stół, kameralne stoliki i mnóstwo książek na designerskich półkach wokół.

Co najważniejsze Big Book Cafe to księgarnia społeczna, dlatego też z przyjemnością przyjmowane będą książki z domowych bibliotek przekazywane bezpłatnie do księgarni. Sprzedane za symboliczne kwoty, zostaną przekazane na rzecz organizacji BBF. Big Book Cafe to jedyne tego typu miejsce w Polsce tworzone przez niezależną organizację pozarządową – Fundację „Kultura nie boli” przy wsparciu miasta.

 

 

BIG BOOK CAFE
ul. Dąbrowskiego 81/55

Warszawa, Mokotów

Od literatury oczekuję zaskoczeń, wzruszeń i poruszeń. Nie zrażają mnie tematy trudne i zabawy formą literacką. Nudzą za to powtarzalne schematy, banały i romanse. Czytam głównie powieści i reportaże, przede wszystkim interesuje mnie literatura europejska, głównie polska i hiszpańska. Podczytuje czasem poezję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.